Kapı Çeşitleri

Villalarda, site bahçelerinde veya resmi binaların bahçelerinde bulunan kapıların, sağlam olması önemlidir. İnsan ve araç girişi için kullanılan bu kapıların, kalın ve kaliteli demirden yapılması gerekir. Bir nevi dış tehlikelere karşı korunmak amacı ile kullanılan bu kapılar, dekoratif görüntüsü ile binanın dış dizaynına farklı bir hava katar.Panel çit kapı sistemleri, galvanizli malzemeden üretilir ve çok uzun yıllar ilk günkü kadar sağlam kalır. Yağmur, güneş ışığı, şiddetli rüzgâr veya kardan etkilenmesi mümkün değildir. Fakat diğer yapı malzemeleri gibi, kaliteli malzeme kullanan firmalardan edinmek gerekir.

Panel çit ve kapıların; farklı malzeme kullanılan ve farklı modellerde üretilen çeşitleri mevcuttur. Büyük villa veya çiftlik evlerinde kullanılan yüksek kapılar, sürgülü veya raylı olarak üretilebilir. Kolay açıp kapatma imkânı sunan bu kapılar, tercihe göre basit bir motor ile çalıştırılabilir. Uzaktan kumanda ile çalışan bu kapılar, binaya girip çıkanları rahatça kontrol etmek açısından oldukça önemlidir. Bina içine yerleştirilen kamera sistemi sayesinde, girenleri kolayca görme imkânı yaratır. Hareket esnasında, girenlerin zarar görmesini önlemek amacı ile emniyet sistemi mevcuttur.

Garaj kapılarının, personel kapılarının veya resmi kurum bahçe kapılarının, panel çit kapı sistemleri ile yapılması mümkündür. Her gün çok sayıda insanın giriş çıkış yaptığı bu kapılarda kullanılan panel çit kapı sistemleri, yaşanabilecek karmaşayı önler. Bina ile uyumlu dekoratif görüntü isteyen bireyler için, nostaljik motifler ile süslenmiş ferforje kapı sistemi kullanılır. Yine yüksek koruma isteyenler için,mızraklı panel çit ve kapı çeşitleri tercih edilebilir. Kısa süre içinde imal edilen her bir ürün, uzman ekip tarafından kolayca monte edilir. Yüksek güvenlik ve kolay kullanım sağlayan bu kapılar sayesinde, mekânların ve bahçelerin koruma altına alınması kolaydır.

 Çiftliklerde ve yayla evlerinde ise geniş araziyi kolayca kontrol etmek amacı ile yüksek çit veya duvarlar kullanılır. Bu duvarları tamamlayan özellikte kapı çeşitleri ise Has Çit Tel Örgü firması tarafından üretilmektedir. İstanbul’da üretim yapan firma, ülkenin her bölgesine dağıtım yapar. Kaliteli malzemeden seri üretim yapan firma ile anlaşıp, internet üzerinden sipariş verme imkânı vardır.